kilpailukutsu lähtölistat & tulokset järjestäjä palkinnot kuulumisia kisaviikolta

Lähtölistat & tulokset | Keskiviikko 6.5.2020

Osallistujalistat päivitetty 3.5.2020.

* ratsukon edessä tarkoittaa kuvitteellista täyteratsukkoa.
Sijoittuvien määrään sovellettu SRL:n sijoitustaulukkoa.

Tulokset

ESTERATSASTUS
Luokka 9. 140cm 26os., 7 sijoittuu
1.  Luna Lefèvre - JB Palette 0-4vp
2.  Elisa Valkola - Terminal Zei 0-4vp
3.  Lauri Merikanto - Livin' Las Vegaz 0-4vp
4.  Elisa Valkola - Lando II 0-4vp
5.  Joonas Norrlin - Paradox 0-4vp
6.  Martin Burgstaller - Inevitably Flawed 0-4vp
7.  Joachim Altmann – Wingaroo Z 0-4vp
8.  Kristian Berg - Million Miles 0-4vp
9.  Lea Gren - klp Luminous Vanity 0-4vp
10.  Nathaniel Rossi - Pentimento xx 4vp
11.  Flynn Daley - Castlelyons Spiteful Sparrow 4vp
12.  Annabelle Paju - Gezielt IWB 4vp
13.  Emma Moisio - Winterfair's Will 4vp
14.  Nathaniel Rossi - Ibiza 4vp
15.  Mikael Gren - Beatrix v. Helmwald 4vp
16.  Tom Taylforth - Graniana Dom 4vp
17.  Aatu Ahlström - Santorini Sun 4vp
18.  Alex Kristensen - Brokeback Devil in Me 8vp
19.  Alexander Rosengård - Quentin Quire 10vp
20.  Bridget O'Sullivan - Lost in Louisville 12vp
21.  Nathaniel Rossi - Nemesis xx 12vp
22.  Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola 16vp
23.  Alana Valjakka - My Little Mocha Cupcake 16vp
24.  Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz 16vp
25.  Heidi Näyhö - Malachai 20vp
26.  Merit Kalda - Fine Fedora 24vp

Osallistujat

ESTERATSASTUS
Luokka 9. 140cm
 Elisa Valkola - Terminal Zei
 Lea Gren - klp Luminous Vanity
 Martin Burgstaller - Inevitably Flawed
 Tom Taylforth - Graniana Dom
 Joonas Norrlin - Paradox
 Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola
 Elisa Valkola - Lando II
 Emma Moisio - Winterfair's Will
 Alexander Rosengård - Quentin Quire
 Annabelle Paju - Gezielt IWB
 Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz
 Nathaniel Rossi - Pentimento xx
 Flynn Daley - Castlelyons Spiteful Sparrow
 Nathaniel Rossi - Ibiza
 Alana Valjakka - My Little Mocha Cupcake
 Nathaniel Rossi - Nemesis xx
 Alex Kristensen - Brokeback Devil in Me
 Aatu Ahlström - Santorini Sun
 Mikael Gren - Beatrix v. Helmwald
 Heidi Näyhö - Malachai
 Luna Lefèvre - JB Palette
 Bridget O'Sullivan - Lost in Louisville
 Kristian Berg - Million Miles
 Merit Kalda - Fine Fedora
 Joachim Altmann – Wingaroo Z
 Lauri Merikanto - Livin' Las Vegaz
Luokka 10. 150cm 24os., 6 sijoittuu
1.  Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom 0-0
2.  Nathaniel Rossi - Pentimento xx 0-0
3.  Daniel Meyer - Farsight 0-0
4.  Martin Burgstaller - Ladybird 0-4vp
5.  Matteo Locatelli - Pombe CWL 0-4vp
6.  Elias Vihiniemi - Hestia Caterina 0-4vp
7.  *Albina Engdahl - Tetris 0-4vp
8.  *Joakim Moberg - Banana Fluff 0-4vp
9.  Alana Valjakka - Sokerikuun Gidara Z 0-4vp
10.  Pirkko Repo - Gröt 0-8vp
11.  Reita Svart - Sand Pond 2vp
12.  Nathaniel Rossi - Poseidon 4vp
13.  *Freja Alexander - Catnip 4vp
14.  Juuso Sherman - Artilleroy 4vp
15.  *Lisa Nordwall - Emanon 4vp
16.  Joachim Altmann – Alena 4vp
17.  Markus Asplund - Copperfrost 4vp
18.  *Viktoria Bergendal - Branko 4vp
19.  Alana Valjakka - Lusting for Bugatti ROI 8vp
20.  Alana Valjakka - I Poisoned Your Icecream 8vp
21.  Matteo Locatelli - Kastanjan Uthopia 12vp
22.  *Alfons Norlin - Rocket 12vp
23.  *Caterina Piccio - Expression 12vp
24.  Mikael Gren - Phantasio 12vp
Luokka 10. 150cm
 Pirkko Repo - Gröt
 Markus Asplund - Copperfrost
 Matteo Locatelli - Kastanjan Uthopia
 Alana Valjakka - Lusting for Bugatti ROI
 Reita Svart - Sand Pond
 Alana Valjakka - Sokerikuun Gidara Z
 Juuso Sherman - Artilleroy
 Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom
 Martin Burgstaller - Ladybird
 Nathaniel Rossi - Pentimento xx
 Mikael Gren - Phantasio
 Matteo Locatelli - Pombe CWL
 Nathaniel Rossi - Poseidon
 Daniel Meyer - Farsight
 Joachim Altmann – Alena
 Elias Vihiniemi - Hestia Caterina
 Alana Valjakka - I Poisoned Your Icecream
 *Albina Engdahl - Tetris
 *Viktoria Bergendal - Branko
 *Lisa Nordwall - Emanon
 *Joakim Moberg - Banana Fluff
 *Caterina Piccio - Expression
 *Alfons Norlin - Rocket
 *Freja Alexander - Catnip
Luokka 11. 160cm 21os., 6 sijoittuu
1.  Joachim Altmann – Zilverado 0-0
2.  Naomi Krannila - Shira'aa Z 0-0
3.  Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom 0-0
4.  Markus Asplund - Grosvenor de Cheney 0-0
5.  Alana Valjakka - Lusting for Bugatti ROI 0-0
6.  Hugo Boudon - Snakeheads EC 0-4vp
7.  *Julietta Sandell - Frost Mane 0-4vp
8.  Annabelle Paju - Londona Woods 0-4vp
9.  Nathaniel Rossi - Poseidon 0-4vp
10.  Alana Valjakka - Sokerikuun Gidara Z 0-4vp
11.  *Jon Almgren - High Tide 1vp
12.  Juuso Sherman - Artilleroy 4vp
13.  Elias Vihiniemi - Hestia Caterina 4vp
14.  *Viktoria Bergendahl - Solaris 4vp
15.  *Adelinde Wagner - Secundus 4vp
16.  Elias Vihiniemi - Glimmer of Blood 4vp
17.  *Delfina Marotta - Altariel 4vp
18.  *Patrick Krokfors - Krokus Pokus 4vp
19.  *Daniil Reshetnikov - Akmola 4vp
20.  Elisa Valkola - Lando II 8vp
21.  Pirkko Repo - Gröt HYL
Luokka 11. 160cm
 Elias Vihiniemi - Glimmer of Blood
 Annabelle Paju - Londona Woods
 Alana Valjakka - Sokerikuun Gidara Z
 Naomi Krannila - Shira'aa Z
 Hugo Boudon - Snakeheads EC
 Juuso Sherman - Artilleroy
 Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom
 Pirkko Repo - Gröt
 Elisa Valkola - Lando II
 Joachim Altmann – Zilverado
 Alana Valjakka - Lusting for Bugatti ROI
 Markus Asplund - Grosvenor de Cheney
 Nathaniel Rossi - Poseidon
 Elias Vihiniemi - Hestia Caterina
 *Patrick Krokfors - Krokus Pokus
 *Jon Almgren - High Tide
 *Adelinde Wagner - Secundus
 *Julietta Sandell - Frost Mane
 *Delfina Marotta - Altariel
 *Daniil Reshetnikov - Akmola
 *Viktoria Bergendahl - Solaris
KOULURATSASTUS
Luokka 12. Grand Prix 30os., 8 sijoittuu

1.  Elisa Valkola - Salome (80,357 %) 
2.  Elsa Woltter - Sweet but Psycho (78,214 %) 
3.  Maike Alscher - Schwartzwaltz (77,857 %) 
4.  Jonas Polzin - Polzin Maranda (72,500 %) 
5.  Niklas Laaksi - Whackjob v. Helmwald (69,643 %)
6.  Mirko Valjakka - Gingersoul Wolf (69,643 %)
7.  Oskari Käkiharju - Rowena Mark (69,643 %)
8.  Michelle Schulz - Glory Sceptre (68,929 %) 
9.  Eva Schatz - Costello vd Halor (68,571 %)
10.  *Ragna Due - Kiawa (68,214 %)
11.  Elisa Valkola - Shazbot (67,857 %)
12.  Trevor Andrews - Ellietta Story (67,500 %)
13.  Amanda Haydn - Heidseck Scintillation (67,500 %)
14.  *Edit Odhner - Sullivan III (66,786 %)
15.  Daniel Susineva - Sinevan Brontide (66,786 %)
16.  Elisa Valkola - Schön Landschaft (66,786 %)
17.  Avrelian Ismailov - Cathedral Gardens (64,643 %)
18.  Helga Jernberg - Maroon Rogue (64,643 %)
19.  *Emilie Munch - Jupiter (64,286 %)
20.  Elias Vihiniemi - Glimmer of Blood (62,857 %)
21.  Ella Andreassen - Gottecourt (62,500 %)
22.  Mirko Valjakka - Whimsical 76 (62,143 %)
23.  Anna Soila - Demon Dance WH (61,786 %)
24.  *Per Qvist - Sioux (61,429 %)
25.  *Marti Vaher - Gumby (60,714 %)
26.  Noah Haydn - Leominor von Lark (59,286 %)
27.  Mirko Valjakka - Gucci v.d. Romilly (59,286 %)
28.  Fanni Rahkamaa - Zargaryen (57,143 %)
29.  Trevor Andrews - Fabiana '88 (53,571 %)
30.  *Riinu Lohmus - Conrad (52,143 %)
KOULURATSASTUS
Luokka 12. Grand Prix
 Oskari Käkiharju - Rowena Mark
 Eva Schatz - Costello vd Halor
 Amanda Haydn - Heidseck Scintillation
 Mirko Valjakka - Gucci v.d. Romilly
 Noah Haydn - Leominor von Lark
 Michelle Schulz - Glory Sceptre
 Jonas Polzin - Polzin Maranda
 Trevor Andrews - Fabiana '88
 Elisa Valkola - Shazbot
 Helga Jernberg - Maroon Rogue
 Elisa Valkola - Schön Landschaft
 Fanni Rahkamaa - Zargaryen
 Mirko Valjakka - Gingersoul Wolf
 Avrelian Ismailov - Cathedral Gardens
 Elias Vihiniemi - Glimmer of Blood
 Anna Soila - Demon Dance WH
 Elsa Woltter - Sweet but Psycho
 Trevor Andrews - Ellietta Story
 Daniel Susineva - Sinevan Brontide
 Ella Andreassen - Gottecourt
 Maike Alscher - Schwartzwaltz
 Niklas Laaksi - Whackjob v. Helmwald
 Mirko Valjakka - Whimsical 76
 Elisa Valkola - Salome
 *Edit Odhner - Sullivan III
 *Per Qvist - Sioux
 *Marti Vaher - Gumby
 *Riinu Lohmus - Conrad
 *Emilie Munch - Jupiter
 *Ragna Due - Kiawa